Blog


Chatka Rogacz

Chatka Rogacz

Autor : Martens kategoria: Chatka

Chatka znajduje się na wysokości 828 m. n.p.m., na zboczach góry Rogacz, w Beskidzie Małym w paśmie Magurki Wilkowickej. W sąsiedztwie chatki znajdują się szlaki kierujące do schroniska PTTK na Magurce. Schronisko czynne jest latem, w ferie a także w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Po wcześniejszej rezerwacji, dla grup powyżej 10 osób, możliwe jest otwarcie schroniska w innych terminach. Koszt noclegu na Rogaczu to 25 złotych.

Chatka pod Potrójną

Chatka pod Potrójną

Autor : Martens kategoria: chatka

Studencka chatka Pod Potrójną powstała z mającej ponad 100 lat, góralskiej chałupy wybudowanej z drewna. Zaopatrzona jest we wszystko to co niezbędne dla każdego turysty.

Chatka na Potrójnej

Chatka na Potrójnej

Autor : lowell79 kategoria: chatka

Jest to bardzo wyjątkowe miejsce w Beskidzie Małym. Bardzo mili właściciele, gorąca atmosfera oraz piękne widoki. Z tarasowego balkonu zobaczymy pasmo Łamanej Skały, nieco dalej Babia Góra i Tatry. Chatka posiada około 20 miejsc noclegowych (pokoje wieloosobowe).

Chatka Gibasówka

Chatka Gibasówka

Autor : lowell79 kategoria: Chatka

Chatka Gibasówka jest to prywatna chatka znajdująca się na Gibasach w paśmie Beskidu Małego. Jej właścicielem jest sympatyczny Pan Staszek - prawdziwy chatar z zamiłowania. Zarówno chatar i piękny stary dom tworzą niesamowity klimat.

Beskid Żywiecki najlepsze mapy

Beskid Żywiecki najlepsze mapy

Autor : Martens kategoria: Mapy i Przewodniki

Beskid Żywiecki to jedno z najpiękniejszych pasm górskich w Polsce. Bezpieczeństwo w górach to również posiadanie dobrej mapy. W naszym przypadku mapy Beskidu Żywieckiego.

Sokolica

Sokolica

Autor : Martens kategoria: Szczyty

Sokolica w Beskidzie Żywieckim jest jednym z wierzchołków masywu Babiej Góry. Znajduje się na wysokości 1367m. Na szczycie znajduje się platforma widokowa oraz ławki. Jest to doskonałe miejsce do odpoczynku, jednak z powodu częściowo odkrytego terenu często dość mocno wieje. Jednak piękne widoki rekompensują tą niedogodność.

Gówniak

Gówniak

Autor : Martens kategoria: Szczyt

Gówniak ( Główniak, Głowniak, Wołowe Skały) jest to szczyt znajdujący się w Beskidzie Żywieckim. Położony jest wysokości 1617 m n.p.m.

Babia Góra

Babia Góra

Autor : Martens kategoria: Szczyt

Babia Góra to bez wątpienia najpopularniejszy szczyt w Beskidach. O pięknych widokach jakie można podziwiać ze szczytu wie każdy szanujący się turysta. Babia Góra jest piękna o każdej porze roku. Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać, że warto wybrać się na ten szczyt.

Skręt Ratowników

Skręt Ratowników

Autor : Martens kategoria: Rozdroże

Skręt Ratowników - rozdroże szlaków turystycznych znajdujące się w Beskidzie Żywieckim, w województwie małopolskim, na wysokości 1180 m n.p.m.

Schronisko Markowe Szczawiny

Schronisko Markowe Szczawiny

Autor : Martens kategoria: Schronisko

Schronisko PTTK na Markowych Szczawinach im. Hugona Zapałowicza wybudowane zostało na polanie Markowe Szczawiny, na wysokości 1180 m n.p.m., na północnych zboczach Babiej Góry.

Mokry Stawek

Mokry Stawek

Autor : Martens kategoria: Staw

Mokry Stawek - znajduje się w województwie małopolskim, w Beskidzie Żywieckim, w paśmie Babiej Góry.

Przełęcz Krowiarki

Przełęcz Krowiarki

Autor : Martens kategoria: Przełęcz

Nazwa przełęczy wywodzi się od dziewcząt, które dawniej wypasały w tym miejscu krowy - tzw. Krowiarki. Sama przełęcz jest znana również pod nazwą Lipnickie Siodło lub Przełęcz Lipnicka. Przełęcz wznosi się na wysokość 1012 m n.p.m i jest dostępna dla zmotoryzowanych turystów.

Parking Przełęcz Krowiarki

Parking Przełęcz Krowiarki

Autor : Martens kategoria: Parking

Na przełęczy Krowiarki znajduje się duży, płatny parking. Dla zmotoryzowanych turystów jest to doskonałem miejsce na zostawienie samochodu i rozpoczęcie wycieczki.

Babia Góra październik

Babia Góra październik

Autor : Martens kategoria: Wycieczka

Jesień na Babiej Górze? Czemu nie! Uwielbiam jesienne barwy, a październik to w zasadzie ostatni dzwonek na jesienny wypad na Diablaka. Babia Góra (Diablak) znajduje się na wysokości 1725 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Beskidzie Żywieckim. Panują tutaj specyficzne warunki klimatyczne wpłynęły na piętrowy system roślinności. Na szlaku znajdziemy drzewostan dolnego i górnego regla, kosodrzewinę oraz roślinność alepjską. Babiogórski Park Narodowy chroni obszar 3392 ha. W roku 1977 Unesco wpisało Babią Górę na listę światowych rezerwatów biosfery. Góra ta zawsze mnie przyciągała, a w październiku na pewno jest tam pięknie!