Chatka Rogacz Autor : Martens kategoria: ChatkaChatka znajduje się na wysokości 828 m. n.p.m., na zboczach góry Rogacz, w Beskidzie Małym w paśmie Magurki Wilkowickej. W sąsiedztwie chatki znajdują się szlaki kierujące do schroniska PTTK na Magurce. Schronisko czynne jest latem, w ferie a także w weekendy od 18.00 w piątek do 14.00 w niedzielę. Po wcześniejszej rezerwacji, dla grup powyżej 10 osób, możliwe jest otwarcie schroniska w innych terminach. Koszt noclegu na Rogaczu to 25 złotych.Wysokość : 692.00 m n.p.m.

Chatka na Rogaczu posiada ok. 30 miejsc noclegowych w pokojach kilku i wieloosobowych. W pokojach mieszczą się łóżka i prycze z materacami i kocami. Trzeba mieć własny śpiwór. Jest również jeden 4-osobowy pokój o trochę lepszym standardzie przewidziany np. dla opiekunów grup. Chatka posiada ogrzewanie, bieżącą wodę i prąd. Do dyspozycji podróżników jest ogólnodostępna kuchnia z piecem, pełnym wyposażeniem w sztućce, garnki i pozostałe naczynia. Obiekt posiada salą kominkową służącą dodatkowo za świetlicą i jadalnię. Przed chatką posiada taras z ławą. Toaleta posiada od strony zewnętrznej. W Pobliżu chatki znajdziemy boisko do siatkówki jak również miejsce gdzie można zapalić ognisko jak również zadaszonego grilla. Mniej Więcej 50 m. od chatki posiada niewielkich rozmiarów sklepik, który służy zarówno chatkowiczom a także turystom ze szlaku.

Chatka czynna: - w weekendy (od 18:00 w piątek do 14:00 w niedziele); - w czasie ferii i wakacji; - po wcześniejszej rezerwacji także w tygodniu. Wszelkie dane można osiągnąć pod następującymi numerami: 601 502 853, 693 070 531