Chatka pod Potrójną Autor : Martens kategoria: chatkaStudencka chatka Pod Potrójną powstała z mającej ponad 100 lat, góralskiej chałupy wybudowanej z drewna. Zaopatrzona jest we wszystko to co niezbędne dla każdego turysty.Wysokość : 884.00 m n.p.m.

Kuchnia znajduje się na parterze, po lewej stronie korytarza. Każdy może w swoim zakresie zrobić sobie posiłek z własnych produktów. Do dyspozycji oddane są: piec, garnki, lodówka, noże i talerze. W pobliżu znajduje się sala kominkowa potrafiąca pomieścić bez kłopotu 30 biesiadników. Na końcu korytarza jest łazienka. Niedawno uruchomiliśmy kolejne pomieszczenie do spania, jedyne na parterze, pod nazwą Ciurlok (5). W nawiasach podałem ilość noclegowych miejsc. Ciurlok jest przechodni bo przebiega do Prezesówy - pomieszczenia gospodarza chatki. Na poddaszu ma 5 pokoi o subtelnych nazwach: Lotnisko (16), Hindenburg (6), ZEPs (2), Magazyn Broni (2), Szpakówka (4).

Poza głównym schroniskiem również jest drugi, mniejszy budynek nazywany Stodółką, tak samo wyposażony i mogący pomieścić 15 osób. Od kierunku zewnętrznej jest do dyspozycji skromna weranda, w sąsiedztwie dwa stoły z ławkami, a dalej zadaszone miejsce na ognisko z siedziskami dla około 30 osób (dzieło jednego z byłych chatowych, Lucjana). Chatka jest czynna przez cały rok. W weekendy mile widziane są rezerwacje.

Kontakt

Gospodarz chatki  :  chatka@potrojna.com.pl  |  kom. : 505 456 141 (mile widziane smsy).
Administrator, Janusz  :  jpodczasz@potrojna.com.pl,  |  kom. : 602 433 412.
Facebook  :  http://www.facebook.com/Chatka.pod.Potrojna

Cennik

  • osoba ucząca się 19 zł
  • osoba pracująca 25 zł

Gospodarz chatki wystawia faktury za usługę noclegową.

Konto

Inteligo 50 1020 5558 1111 1277 7700 0080

 

fot. Djinn

źródło: http://www.beskidmaly.pl/chatka-pod-potrojna